Sośnica z tarczą wraca ze stolicy !!!

Mecz rozpoczął się w bardzo szybkim tempie. Długo żadna ze stron nie mogła zbudować większej przewagi niż 1-2 bramki. Większość pierwszych 30 minut prowadziła jednak Varsovia. Sośnicy udało się rzucić bramkę kontaktową(10-9) na dziesięć minut przed przerwą. Ostatnie minut należały jednak do warszawianek, które trafiły 3 razy pod rząd i dopiero kontra zakończona przez Karolinę Golec pozwoliła zmniejszyć przewagę gospodyń, które schodziły na przerwę prowadząc 14-11. Warszawski zespół dobrze radził sobie w obronie i jak zwykle rzucił dużo bramek. Gliwiczanki czekało trudne zadanie w drugich 30 minutach.

Początek II części był wymarzony. Bezwzględnie wykorzystane 2 kolejne okresy gry w przewadze liczebnej pozwoliły wyrównać stan meczu już w 35-tej minucie, gdy było 15-15. Kolejne minuty mijały powtarzalnie. Na bramkę jednej ze stron, odpowiadała druga. Sośnica wielokrotnie wyrównywała, lecz nie udawało się choćby raz wyjść na prowadzenie. Po 45-ciu minutach wciąż był remis(20-20). W meczach z liderami o niepowodzeniu Varsovii decydowały kryzysy i serie traconych bramek. Tak też było i tym razem. Od stanu 22-21 Sośnica najpierw trafiła dwukrotnie do pustej bramki rywalek, wychodząc po raz pierwszy w II połowie na prowadzenie, a potem szybko zbudowała przewagę(23-27). Wygrany 6-1 zaledwie 7-minutowy okres przesądził o rozstrzygnięciu. Varsovia rzuciła 3 kolejne bramki, ale nie doprowadziła do wyrównania, a w ostatnich sekundach wynik na 26-28 ustaliła Paulina Kowalczyk.

Drużyna trenera Macieja Haupy potwierdziła, że jej siłą nie jest tylko liderka, ale właśnie drużyna. Najwięcej bramek(6) rzuciła Magdalena Frątczak, dla której to rekord w barwach Sośnicy. Od czasu awansu do I ligi, była to trzecia wizyta SPR-u Sośnicy w Warszawie, lecz dopiero pierwsza, która zakończyła się zwycięstwem nad miejscowym zespołem.

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Sośnica umocniła się na trzeciej pozycji w grupie B I ligi z przewagą 2pkt nad kolejnym rywalem – MTS-em Żory, który przegrał po rozstrzygającej serii karnych z liderem – AZS AWF Warszawa, tracąc 2pkt w tabeli. Kolejne spotkanie odbędzie się w 30.11(czwartek) w hali przy ul.Sikorskiego 130.ZAPRASZAMY !!!

Opracował: Stanisław K.