O nas

16649576_1247614541953285_7712137098064607969_n

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice jest nowo powstałym Uczniowskim Klubem Sportowym, który ma na celu rozwijanie i popularyzację piłki ręcznej kobiet w naszym mieście oraz rozwój kultury fizycznej i sportu.

        Nasz klub kontynuuje tradycje GZKS Sośnica oraz KS Sośnica, który posiada bogaty dorobek oraz szereg sukcesów w dyscyplinie jaką jest piłka ręczna kobiet. Zrzeszamy ponad dwieście zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych, od grupy dziewcząt po seniorki, które występują w  I lidze kobiet Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

        Pozostałe drużyny biorą udział w rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Ręcznej. Nasze wychowanki i kadra trenerska niejednokrotnie powoływane były do kadry narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych.


Celem Stowarzyszenia jest:

1.Organizacja, rozwój i popularyzacja piłki ręcznej.
2. Współdziałanie ze wszystkimi organizacjami i organami, których istotą działania jest rozwój kultury fizycznej i sportu oraz poprawa stanu zdrowia społeczności.
3.Szkolenie zawodników w zakresie piłki ręcznej oraz udziału w rozgrywkach organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.


Zarząd :

Prezes Zarządu – Krzysztof Zieliński
Członek Zarządu – Piotr Badocha
  Członek Zarządu– Andrzej Wójcik


Komisja Rewizyjna :
Przewodniczący komisji – Maria Kubiak
Członek komisji – Małgorzata Kasprowiak
Członek komisji – Anna Szabluk


Kadra trenerska:

Katarzyna Łakomska
Aleksandra Pawelska
Anna Szabluk
Anna Świszcz
Małgorzata Kasprowiak
Maciej Haupa
Maria Kubiak

Instruktor, ratownik medyczny : Barbara Henne.


Biuro: Elżbieta Zielińska

Reklamy

#gramydlawas